Videók

Az irgalmasság kézművesei - gyönyörű kisfilm gyönyörű hivatásunkról
2017. november 20.

Mi is a mi szolgálatunk? Mit csinál a mi kórházlelkészi szolgálatunk és milyen szolgálatot végeznek önkéntes beteglátogatóink? Sokszor saját egyházmegyénkben, saját plébániáinkon sem ismerik ezt a szolgálatot. Testvérszervezetünk, a Katolikus Beteglátogató Szolgálat Alapítvány (Debrecen) gyönyörű filmje az önkéntes beteglátogatásról és klinikai lelkigondozásról szól. Bár mi, a Váci Egyházmegye Kórházlelkészi Szolgálatának klinikai lelkigondozói és önkéntes beteglátogatói, nem szereplünk benne, de áttételesen minket is bemutat, annál is inkább, mivel az alapítvány vezetője a mi munkatársunk is volt.

Minden esztendőben várjuk az új önkéntesek jelentkezését. (Lásd honlapunk megfelelő részét.) Jelentkezni lehet a legközelebbi kórház lelkigondozójánál vagy honlapunk segítségével.