Mikulás járt a gyerekosztályon a salgótarjáni kórházban
2022. december 8.

Az ajándékozás és a szeretet Szentje, Szent Miklós ünnepén emlékezünk arra a valóságos személyre, aki minden vagyonát a szegényekre, bajba jutottak megsegítésére fordította. Egyszerű emberként élt a nép között, miközben tanított és szeretetet hirdetett.

A betegeknek orvos volt, a szenvedőknek vigasz, az árváknak atya, a veszélyben lévőknek védelmező-mindenkinek minden szükségében gyors menedék. Életéről számos legenda ismert, ezek alapján formálódott az évszázadok során Mikulás alakja.
A gyerekek, a diákok, általában minden nehéz körülmények között élők védőszentje.

"Miklós püspök, egykor -régen,
segített a szegény népen.
Őt dicsérte koldus, árva,
emlékezzünk jóságára."

Így emlékeztünk mi, ahogyan már évek óta hagyománnyá vált hogy kórházunkba is ellátogat a Mikulás, , s megajándékozza  kórházunk kis gyermekeit apró örömet, meglepetést , édességet csempészve az itt töltött időbe. A járvány idején csak az ablakokba tette az ajándékait, idén már hála Istennek személyesen is  meglátogatott minket. Köszönet és hála érte!

Tudjunk mi is ilyen gyermeki szívvel, várakozással - vágyakozással  és igazi örömmel készülni Megváltónk születésének szent ünnepére
Ocsovainé Zsélyi Rita lelkigondozó