Adventi gyertyagyújtások a hatvani Albert Schweitzer Kórház ápolási osztályán
2022. december 5.

Advent karácsonyra, Jézus születésére való várakozás ideje. A hosszú kórházban töltött napok, hetek megnehezítik a betegek számára, hogy a lelküket ünneplőbe „öltöztessék”. Azért, hogy egy kicsit könnyebb legyen a felkészülés advent heteiben a hatvani kórház ápolási osztályán fekvő betegeknek verssel, kis történetekkel, közös énekléssel próbálom segíteni a karácsonyra való készületet. Közösen gyújtjuk meg az adventi koszorú gyertyáit, melynek növekvő száma az ünnep közeledtét jelzi.

Elmondhatom, hogy nemcsak a betegek és dolgozók számára, hanem nekem is megkönnyítik, és örömtelivé teszik a készület idejét ezek az alkalmak.

Brazda Judit

lelkigondozó