Ünnep Szolnokon a mozgásszervi szakkórházban
2022. július 2.

55 éves születésnapját ünnepelhette a szolnoki MÁV Kórház és Rendelőintézet, egybekötve a Semmelweis-nappal, ahol a kórház kitüntetettjeinek, díjazottjainak örülhettek az intézmény dolgozói és betegei, s mely rendezvényért és az elismerésekért kórházi szentmise keretében is hálát adhattunk az ünnepséget követően. A dr. Faragó Artúr kórházlelkész atya által vezetett szolgálat 17 év óta folyamatos lelkigondozói, majd 14 éve plusz önkéntes beteglátogatói jelenléttel működik együtt az egészségügyis kollégákkal a kórház életében, ezért közös az öröm mind a magyar egészségügy július elsejei ünnepe, valamint a kórház 55. születésnapja apropóján is. Ez alkalommal most Fejes János nagykörűi plébános atya misézett nálunk a betegeknek, imaszándékokban is ráirányítva a figyelmet mindkét ünnepre, valamint a szolnoki MÁV Kórház és Rendelőintézet dolgozóinak áldozatos munkájára és a betegség adta lehetőségekre, mely során a beteg saját szenvedései során is Krisztus irgalmasságával találkozhat a gyógyulásukért tenni akarók személyében.

Kis levendulazsákok osztogatásával a nyári hangulat emelkedettségét igyekeztünk illatosabbá tenni, de az igazi ajándék az Úrral való kórházbeli találkozás volt a misén és a betegágy mellett.

Hála a szép délutánért!

Dénesné Hédi, Szolnok, MÁV Kórház