Szentmise húsvéti időben az Ipolypart ÁGORI-ban
2022. április 26.

Közös ünneplésre gyűltünk ma össze Ludányhalásziban az intézet lakóival, dolgozóival. A szentmisét Artúr atya celebrálta, és prédikációjában beszélt a közénk született Jézusról. Aki valóságos ember volt, hasonlóan, mint mi, sok mindent átélt, értünk szenvedett. Meghalt, de feltámadt! S a keresztény hitünk erre alapozódik, hogy Ő feltámadt! Az első tanúk, a tanítványok ennek tanúi voltak, ismerték csodáit, tudták, hogy ki Ő! Meglátták benne Isten Fiát! Megjelent tanítványinak halála után, valóban feltámadt! Megengedte nekik azt is, hogy hozzá érjenek, láthatták a sebeit. Mi is megérintjük Jézust, amikor áldozunk, amikor a kezünkben tartjuk és akkor is, amikor a nyelvünkre kapjuk az Oltáriszentséget. A Szentostyában van köztünk. Amikor Jézus úgy köszön, hogy: „Békesség nektek!” Akkor ezzel azt akarja, hogy ne a gondok kössenek le, hanem békesség legyen a szívünkben. Segítsen minket az Isten, hogy tudjunk örülni az Ő feltámadásának, annak, hogy egymás mellett lehetünk és tudjuk egymást szeretni.

Jó volt együtt ünnepelni, találkozni ismerős, kedves arcokkal, és hogy utána is volt idő beszélgetni, együtt lenni. Hála érte és köszönet!

Szitáné Andi, Balassagyarmat