Marikától búcsúzunk
2022. április 1.

Kovács Józsefné Marika 2013-ban jelentkezett a hatvani kórházba önkéntes beteglátogatónak. Már első találkozásunkkor kitűnt kedves személyisége. Nyugdíjas óvónéniként a gyerekosztályon kezdte meg szolgálatát. Nagy segítséget jelentett a gyermekükkel a kórházban levő szülőknek, mert amíg Marika a gyerekekkel játszott vagy mesélt nekik, addig a szülő lemehetett a büfébe, vagy intézhette egyéb ügyeit. Természetesen a szülőkhöz is mindig volt egy-két megnyugtató, bátorító szava. Mikor a kórházban megnyílt az ápolási osztály kértem, ha ideje/energiája engedi, ott is látogassa meg a betegeket. Mindig nagy örömmel, lelkesedéssel mesélt az ottani találkozásairól. Izületi gyulladásos betegsége miatt egyre nehezebben mozgott, de amíg tudott fáradhatatlanul jött a betegekhez, Vácra a képzési és szakmai napokra, de az itteni kórházi programokat: adventi gyertyagyújtás az ápolási osztályon, vagy a karácsonyi kórházbejárás alkalmait sem hagyta ki.

Mindannyiunk számára, akik ismertük, példaértékű volt kedvessége, alázata, hatalmas akaratereje.

Kedves Marika! Köszönöm a szolgálatodat, kedves szavaidat! Hiszem, hogy mennyei Atyánk befogadott országába, kérlek, járj közben Nála szolgálatunkért!

Brazda Judit, Hatvan