Fontosnak tartják, hogy társaikkal közösen imádkozhassanak
2022. április 1.

2022 március 31-én, csütörtökön reggel keresztúti ájtatoságra gyülekeztek az Ipolypart Ápoló- Gondozó Otthon és Rehabilitációs Intézet lakói.

A székek hamar megteltek és a lelkigondozó, Koplányi János, vezetésével és a mentálhigiénés dolgozók segítségével átelmélkedtük, végig jártuk a keresztút állomásait. A hívő embereknek különösen sokat jelent, hogy lehetőség nyílik a közös vallásgyakorlásra, főként a nagyböjti időszakban. A közelmúltban zajló események, a koronavírus okozta ijedtség, egyes esetekben betegeskedés, aggodalommal töltötte el a lakókat. Különösen fontosnak tartják, hogy társaikkal közösen imádkozhassanak, énekelhessenek. Reményt ad nekik a nehéz pillanatokban.

Mindannyian különbözőek vagyunk, különbözőek a harcaink, fájdalmaink, de a hit összeköt minket. A keresztút hatása alatt felvetődik a kérdés: mi tudunk-e áldozatot hozni másokért, ahogy Jézus tette, értünk?