A betegekhez lehajló jézusi hozzáállásról
2022. február 9.

Miközben egy járványhelyzetben, amikor különösen is sok szabály és szigorítás van, érthetően pont a betegek védelmében, egy kórházban mégis megadatott a számunkra, hogy megemlékezhettünk a betegek 30. világnapjáról is a héten a szolnoki MÁV Kórház és Rendelőintézet intézményén belül, ami kórházi mise keretében bensőséges körben zajlott, és amit dr. Faragó Artúr kórházlelkész atya tartott. A részt vevő betegeknek és önkénteseknek a betegekhez lehajló jézusi hozzáállásról beszélve, a betegekért kért imaszándékok mellett is kiemelve az egészségügyi személyzet helytállásáért felajánlottakat, valamint a segítő hivatásokért, illetve az önkéntesekért mondottakat is, a betegek szentségének kiszolgáltatása is megtörtént, amire betegágy mellett ugyancsak lehetőség adódott.

Arra emlékezve, hogy 1858. február 11-én a Lourdes melletti Massabielle-barlangban Bernadette Soubirous-nak megjelent a Szűzanya, s II. János Pál pápa 1992 óta febr. 11-ét a betegek világnapjának nyilvánította, az egyház is háláját és elismerését kívánja kifejezni mindazok felé, akik életüket szentelték annak, hogy a betegekkel, illetve a szenvedőkkel foglalkozzanak. Ennek jegyében kórházi misénken az azóta már szentté avatott II.János Pál pápa gondolataiból, valamint dr. Erdő Péter bíborosunk korábbi betegekkel kapcsolatos beszédéből is felolvasásra kerültek mély és elgondolkoztató üzenetek Ferenc pápa idei üzenetének ismertetése és a pápai levél szétosztása mellett. Együttlétünk hangulatát most is Czakóné Marika énekhangja és gitározása aranyozta be. Köszönet érte. Az idei jeles napot a Váci Egyházmegye Kórházlelkészi Szolgálatának a 30. világnapra szerkesztett kiadványa is gazdagította, melyet Artúr atya állított össze lelkigondozói kollegalitásunk gondolatait belefoglalva. Az egészségügyön belüli pasztoráció a szenvedők felé Isten közelségét, áldását, a szentségek kiszolgáltatását és a hitben való megerősödés lehetőségét kínálja fel, hogy a másik emberben a testvért segítsük és felkaroljuk beteg és elesett állapotában. Minden ebben részt vállalónak hála érte!

Dénesné Fekete Hédi, Szolnok, MÁV Kórház