Mindenszentek és Halottak napi megemlékezés az Ipolypart ÁGORI-ban
2021. november 4.

A bentlakásos intézményi lakók közül nincs mindenkinek lehetősége arra, hogy saját hozzátartozói sírjánál személyesen lerója kegyeletét, illetve meggyújtsa az emlékezés gyertyáját.

Intézményünk keretein belül Halottak napján került sor a megemlékezésre Koplányi János lelkigondozó vezetésével. A Mindenszentek litániájának imádkozásával köszöntük meg a szentek eddigi segítségét és kértük a további segítségüket, közbenjárásukat életünk rögös útjának járásában.

Közösen megemlékeztünk azon intézeti lakokról is, akik 2020. 11. és 2021. 11. között hunytak el. Elérzékenyülve indultunk el a megemlékezés keresztjéhez. A kereszthez vezető úton közösen énekeltünk. Rózsafűzér imádkozása közben a feszület tövébe helyeztük el a kegyelet és megemlékezés mécseseit.

A lakók hálásak voltak azért, hogy intézményi keretek között is lehetőség volt megemlékezni elhunyt szeretteikről.

Erika szoc. segítő