Lelki egészség és gyógyulás
2021. október 5.

A Magyar Rákellenes Liga Salgótarjáni Alapszervezete meghívására „Vedd kezedbe a sorsod" című szakmai napon Dr. Faragó Artúr atya a Váci Egyházmegye Kórházlelkészi Szolgálat vezetője tartott előadást „Lelki egészség és gyógyulás" címmel. Előadásában kiemelte a hit fontosságát, valamint azon szent helyeink kiemelkedő szerepét, ahol erőt, bátorítást, töltekezést nyerhetünk küzdelmeinkben.

Lermontov: Az ima című versével zárta előadását, mely mindannyiunkban nagy érzelmi hullámokat indított el. „Mikor már nem bírom tovább / A gyötrelmeimet: / Hang csendül a gyászomon át, / Mennyei üzenet.”

Köszönet érte, s az egész előadásért, mely mind szakmailag, mind pedig lelki értelemben nagyon sokat adott a jelenlévőknek.

Az előadás előtt Benkó Fruzsina, kórházunk dolgozója énekelt felvidéki népdalokat sokunk örömére. Fruzsina már többször is megajándékozta kórházi ünnepeinket is csodálatos énekhangjával, most is sikerült megörvendeztetnie mindannyiunkat.

Köszönet a szép és színvonalas szervezésért!

Ocsovainé Zsélyi Rita lelkigondozó