Évnyitó a kistarcsai önkénteseknél
2021. október 1.

Kistarcsán megtartotta az önkéntes csoport az „évnyitó” alkalmat. A covid időszak és a NEK érzései köré szerveztük a programot. Jankovics Marcell gondolata volt a mottónk: „ .. csak változás van.. Valami elvész, valami új jön, és cserébe valamit a régiből, valami jót is föl kell áldozni.”

A találkozó első felében dr. Jenei László főorvos, aki a járvány 1. 2. és 3. hullámában is végig a covid osztályon dolgozott, osztotta meg orvosi és emberi tapasztalatait.

Majd a csoporttagok elmondták, ki hogyan élte meg a NEK hetét, milyen élményekkel és lelki kincsekkel gazdagodott. Mi is elmondtuk, hogyan próbáltunk itt a kórházban a betegeknek is elhozni a kórterembe ebből egy kis ízelítőt.

Ahol kérték, ott szentségi énekeket vagy a NEK himnuszát énekeltük a betegekkel közösen, majd szentképet és „jó illatként” rozmaring vagy bazsalikom ágacskát ajándékoztunk nekik. Erről néhány fénykép is készült.

Kistarcsai lelkigondozók