A hatvani kórház betegeinek keresztútja
2021. február 22.

Hamvazószerdával elkezdődött nagyböjti időben szép hagyomány, hogy keresztutat „járnak” a katolikus hívek a templomban vagy a szabadtéri kálvárián. A keresztút 14 stációból álló imádság, melyben felidéződnek Jézus keresztútjának eseményei. Ez az imádság azonban nem kötött templomhoz vagy szabadtéri kálváriához, helytől függetlenül bárhol imádkozható. Ezért a vezetésemmel a hatvani kórház ápolási osztályán fekvő betegek is be tudtak kapcsolódni ebbe a szép hagyományba, ezzel segítve a nagyböjti idő megélését, a készülődést húsvét ünnepére. Bár fizikailag nem tudják már végigjárni a keresztúti állomásokat, lélekben igen. A stációkhoz kapcsolódva az öregkor nehézségeiről elmélkedtünk: a fogyatkozó fizikai erőről, a betegség terhéről, a kiszolgáltatottság nehézségeiről, s kértük, hogy mindezt békés lélekkel tudják hordozni, mint vitte Jézus a keresztjét.

„Nem gondoltam, hogy idén lesz lehetőségem keresztúti imádságon részt venni, így, hogy kórházban vagyok.” – mondta az imádság után az egyik beteg. Milyen jó, hogy az imádságnak nincsenek fizikai korlátai és a kórház falain belül is részesei lehetünk az egyetemes egyház húsvéti készületének.

Brazda Judit, lelkigondozó