Szép karácsony immár eljő…
2020. december 23.

Karácsony közeledtével az átlag családok szeretettel és örömmel tervezgetik az ünnepi menüt, az ajándékokat, a meglepetéseket. Az előző években ehhez szoktunk hozzá. Az idei év viszont közel sem arról szól, hogy mi nyugodtan tervezgetünk magunknak, hanem sokkal inkább arról, hogy figyelünk egymásra, megpróbáljuk meglátni, hogy kik az igazi rászorulók és próbáljuk megajándékozni egymást az igazán mély vágyak mentén. A másik oldalon viszont fontos megtanulnunk elfogadni, befogadni azt, amivel az élet és szeretteink meglepnek minket a mindennapokban. Kimondhatjuk, hogy eléggé váratlan utazásokra, szokatlan kalandokra hívott az élet mindannyiunkat ebben az évben, de a szép karácsony ettől még eljő!

A kistarcsai kórház ezeregyszázhatvanhat dolgozóját nagyon szerettük volna egy kicsit meglepni és megörvendeztetni most karácsonykor, hiszen nagyon hűségesen és hősiesen dolgoztak egész évben. Tartották a frontot akkor is, amikor a külvilág már a puszta korlátozásokban is elfáradt. Ők egymással összekapaszkodva, erejükön felül küzdöttek, minden kis egység a maga területén.

Összefogtunk kint mi is, ahogy őseinktől tanultuk, a környék plébániai közösségeivel, a keresztény iskolákkal és heteken keresztül gyűjtéseket szerveztünk, amiből egy kis szeretetet és egy kis ünnepi ízvilágot varázsoltunk minden egyes dolgozónak. Minden apró részlet nagyon gördülékenyen alakult az elmúlt hetekben, amiért igen nagy hálával tartozunk mind a Jóistennek, mind a jószándékú embereknek.

Hálásan köszönjük ezúton is a mindenféle felajánlásokat az alábbi közösségeknek:

• a Csömöri Római Katolikus Plébánia közösségének a jelentős felajánlást és a mindenféle szervezési munkálatokat
  • a Kistarcsai Rózsafüzér Királynője Katolikus Plébánia közösségének az adományokat
  • a Tápiósülyi Római Katolikus Plébánia közösségének az adományokat
  • a Nagytarcsai Római Katolikus Közösségnek az adományokat
  • a Gödöllői Premontrei Gimnázium családjainak az adományokat
  • a Gödöllői Szent Imre Katolikus Általános Iskola családjainak az adományokat
  • a Kistarcsai Szent Anna Katolikus Óvoda családjainak az adományokat
  • a Rákoscsabai Református Egyházközség Betlehem óvodájának az adományokat
  • a kistarcsai Procter & Gamble cégnek a nagylelkű adományokat
  • azoknak a híveknek, akik nem tartoznak a felsorolt plébániákhoz, de ők is hozzájárultak az ajándékokhoz.

Egy igen aktuális verssel kívánunk minden kedves dolgozónak, adományozónak és minden testvérünknek áldásokban, meghitt találkozásokban bővelkedő szép karácsonyi ünnepeket!

Kányádi Sándor: Isten háta mögött

üres az istálló s a jászol
idén se lesz nálunk karácsony
hiába vártok