Kis gesztusok az Irgalmasban
2020. december 23.

Ismét eltelt egy év, ami mindannyiunk számára más volt az eddig megszokottaknál, de mindig nagy szeretettel készülünk, hogy így karácsony előtt együtt ünnepeljünk a betegekkel.

A mai napon Artúr atya szentmisét mutatott be az Irgalmasrendi kórház kápolnájában, amit a betegek és a kórházi dolgozók az egész épületben tudtak hallgatni a hangosításnak köszönhetően.

A szentmisét követően a megfelelő védelmi intézkedéseket betartva, a kórház főnővérével és két munkatársával együtt, néhány percre minden beteghez odaléptünk egy-egy szentképpel, szaloncukorral, és néhány kedves szóval kívántunk áldott ünnepet.

Minden évben különösen megható ez a nap, amikor ilyen formában lehetünk együtt a kórház betegeivel. Hiszem, hogy a mai napon is megérezték egy kézfogásból, egy mosolyból, hogy ebben a különösen nehéz időszakban sincsenek egyedül, és hogy imában továbbra is hordozzuk őket.

Szeretnénk köszönetet Horváth Antalnak a kántori szolgálatért és azért, hogy szentmise után a kórusról végigkísért minket a karácsonyi énekekkel, amit minden szobában örömmel hallgattak.

Minden betegnek és dolgozónak áldott, békés ünnepet kívánunk!

Kiss Tiborné lelkigondozó