Megvalósult egy álom, többünk álma.
2020. december 10.

Nehéz napok vannak mögöttünk, s előttünk is, mégis ebben a nehéz helyzetben, kórházunk udvarán áll egy betlehem. Jó szívek, dolgos kezek munkája. Az összefogás, a remény jelképe. Reménykedünk, várjuk a Messiást, várjuk a Szabadítót, aki el fog jönni! Ahogyan régen a zsidó nép várta Azt, akit megjövendöltek a próféták! Akkor egy zsarnok uralkodó sanyargatta a népet, ma pedig egy vírus sanyargatja a világot, és mi hittel, reménnyel, bizakodva várjuk, hogy megszabadulunk, hogy újra rendben leszünk! Várjuk a Megváltó születését, Isten emberré lesz, s köztünk lakik!

Azok a betegek, dolgozók, akik adventben, de a karácsonyi időben is bent lesznek a kórházban, ha az udvarra kinéznek, kimennek, láthatják a Szent Családot. Reménykedem benne, hogy ahányszor ránézünk, eszünkbe jut, mekkora ajándékot kaptunk a Megváltó személyében. „Mert úgy szerette Isten a világot, hogy egyszülött Fiát adta..." (Jn3,16) Nagyon sok erőt és áldást kívánunk az egészségügyben dolgozóknak!

Hálával tartozunk azoknak, akik engedélyével, részvételével, segítségével megvalósulhatott a Betlehem:

• Dr. Szabó Géza főigazgató főorvos készségesen fogadta az ötletet, engedélyezte, jóváhagyta a megvalósítást,
  • Ifj. Tengerész Gábor cége biztosította a faanyagot, nádat,
  • Tengerész Gábor az anyagok összeállításában, fuvaros szervezése terén sokat segített
  • Csókás Péter (Csoki) teherautójával elhozta a kórházba az anyagokat
  • Kindlik Zsolt asztalos segítő
  • Takàcs Péter asztalos munka
  • Sándor Szita Katalin a Szent Családot és a bárányokat saját tulajdonából rendelkezésünkre bocsátotta, a betlehemi csillagot, kültéri égőket. Az anyag beszerzését, a tüzépre való eljutást készségesen biztosította.
  • Varga Zsoltné Ancsi segítségére is számíthattunk ebben.
  • Lotharidesz Tiborné Klári az összeállításban, tervezési munkában, és a megvalósításban is segítségünkre volt, szalmabálákat is biztosított.
  • Balogh László plébános az összeállításban segített.
  • Szabolcs, Feri, Lacibá, Tomi, Patrik, Csaba, Gábor, Attila, János a pakolásban, szállításban voltak segítségünkre, hála érte!
balassagyarmati lelkigondozók