Lehet, hogy most több cirenei Simon, több Veronika is segít
2020. április 9.

Évek óta, nagyhéten megemlékezünk a betegekkel Krisztus kereszthaláláról, feltámadásáról. Minden év hozott valami újat, változott a létszám, változtak a személyek, helyzetek. Visszagondoltam, amikor szentmisét is mutatott be a káplán az egyik krónikus osztályon. A pszichiátrián a szó zene áhitat keretein belül olvastuk fel a passiót a betegek bevonásával, olykor még be is öltöztünk a "szerepbe". Eszembe jutottak azok a betegeink akik már nincsenek közöttünk, szinte hallani véltem a hangjukat, ahogyan hangsúlyozzák a szövegüket. Emúlt idő. Azon gondolkodtunk a foglalkoztatós nővérrel Klárival, s Judittal ebben a mostani helyzetben, hogyan tudnánk idén is folytatni a hagyományunkat? Aztán jött az ötlet, s hozzá a jó idő, s kint a szabadban, tisztes távolságot véve egymástól nagyböjti énekeket énekeltünk, felolvastuk a passiót, a járványos időre írt imádságot, emlékeztünk, szemlélődtünk. Több dolgozó is jelen tudott lenni, s az osztályok ablakaiból is figyelemmel kísérték, hallgatták az éneket. Egy csepp a tengerben, ahogy Teréz anya mondja. De ezekben az embert próbáló időkben, minden kis dolog számít. Krisztussal most végigjárja az emberiség a keresztutat, s lehet hogy most több cirenei Simon, több Veronika is segít. Köszönet és hála a kegyelmekért, lehetőségekért.

Isten oltalmazza vezetőinket, kollégáinkat, az egészségügyben (különösen a frontvonalban hősiesen) helytállókat. A betegeknek gyógyulást, türelmet, a hozzátartozóknak sok erőt, az elhunytaknak örök nyugodalmat!

A keresztút után, a halál után a reményteljes feltámadás vár!

Isten óvjon mindannyiunkat!

Szita Tamásné Andi lelkigondozó