Találkoztunk meghatódott édesanyával
2019. december 23.

A hatvani kórházban dec. 23-án délelőtt gyülekeztünk az önkéntes beteglátogatókkal a lelkigondozói irodában, hogy innen induljunk a betegekhez. Mikor mindannyian megérkeztünk, megbeszéltük ki-kivel és melyik osztályokra megy, hogy egy kis verssel, énekkel, szentképpel mielőbbi gyógyulást és áldott ünnepeket kívánjunk a betegeknek, s köszöntsük a most dolgozó nővéreket.

Köszöntéseink során találkoztunk meghatódott édesanyával, könnytől csillogó szemű betegekkel, volt, aki hangosan velünk énekelt, találkoztunk hozzátartozóval, aki könnyes szemmel mondta: énekünkkel visszarepítettük gyermekkora karácsonyához. Egyben mindannyian azonosak voltak: hálásan köszönték, hogy gondoltunk rájuk, s ha csak pár percre is, de feledtetni tudtuk a testi-lelki fájdalmakat.

Korábbi évekhez hasonlóan újra csak azt mondhatom: mi többet kaptunk, mint amit adni tudtunk. Hála érte!

Brazda Judit lelkigondozó