Megörvendeztették az ápolási osztály betegeit
2019. december 21.

Szombat délelőtt a rádi egyházközség hittanosai és ifjúsági hittanosai érkeztek a Jávorszky Ödön Kórházba, hogy betlehemes játékukkal megörvendeztessék az ápolási osztály betegeit és dolgozóit.

Lélekben is felkészülve indultak el az osztályra, ahol a betegek már izgatottan várták őket, és nagy figyelemmel hallgatták az előadásukat. „Szállást keres a szent család…”, hangzott a gyerekek szépen csengő éneke, amibe egymás után kapcsolódtak be a betegek a társalgóban és a kórtermekben egyaránt. A szereplők szépen elkészített jelmezei is segítettek abban, hogy egyre életszerűbben felelevenedjen Jézus születésének története, a pásztorok, a három királyok látogatása. Jó volt látni a ragyogó tekinteteket, az olykor könnyes szemeket.

A pásztorjáték befejeztével karácsonyi daloktól lett hangos az osztály, akkor már hangszeres kísérettel. Amíg a többiek énekeltek, az angyalok szétosztották a betegek számára elkészített ajándékokat, a kórtermekben lévő ágyhoz kötött betegeket is megörvendeztetve a látvánnyal.

Ezek a találkozások betegekre, gyerekekre egyaránt hatással vannak, amit igazolnak annak a kisfiúnak a szavai, aki búcsúzáskor így köszönt el: „Nagyon boldog vagyok, hogy itt lehettem!”

Szerdától szombatig több helyszínen, többféle formában próbáltuk közvetíteni betegeinknek karácsony hangulatát, üzenetét. Ezek az ünnepi pillanatok azonban nem valósulhattak volna meg a sok lelkes, jó szándékú segítő nélkül.

Ezúton szeretnénk köszönetet mondani:

• Birkás-Frendl Katának, Kiss Klárának, Lengyelné Vona Andreának és gyermekeiknek, akik a krónikus pszichiátriai osztályon adtak elő betlehemest;
  • Laufer Józsefnek, Nagy Katának és Nagy Lucának, akik zenéjükkel, énekükkel a Jávorszky Kórházban örvendeztették meg a betegeket;
  • Dérné Laczhegyi Zsuzsannának, Toldi Zitának és Szabóné Forgó Anikónak, akik az Irgalmasrendi Kórházban teljesítettek szolgálatot;
  • Oszaczkiné Berezvai Tünde kántor-hitoktatónak a színvonalas pásztorjátékért, és a szülőknek a gyermekek szállításáért;
  • Nagy Enikőnek, Torma Júliának, Simon Ferencnének, Volentics Máriának és Zima Józsefnének a gyönyörű mézeskalácsokért;
  • Freistág Csabának, aki a szeretetvendégségünkhöz járult hozzá;
  • és nem utolsó sorban önkéntes beteglátogatóinknak, akik most is, mint egész évben lelkesen szolgáltak

Áldott, békés karácsonyt kívánunk, szeretettel!

a váci kórházak lelkigondozói