Olyan jó néha angyalt lesni
2019. december 14.

A hagyomány az hagyomány! Mi idén sem engedtük elhomályosulni a kórházi betegek lelkében a népi és keresztény világ mélységeit: a betlehemes játékot Szent Luca napján a Gödöllői Premontrei Gimnázium 5.b osztályos diákjai mutatták be a kórházban fekvő betegek és dolgozók számára. Egy olyan népi játékot, pásztortáncos vidámságot mutattak be a gyerekek, hogy aki látta és meghatódott, az egy idő után nem tudta, hogy örömében, avagy a felszakadt fájdalmában könnyezik. Nagyon együtt volt jelen ebben az idei játékban a világi öröm és a lelki mélység. Szinte az ember nem is tudta ezeket az árnyalatokat szétválasztani: sírtunk és nevettünk, örömünkben könnyeket ejtettünk, majd a végén együtt énekeltünk: mert megszületett a lelkünkben az öröm.

A földre egy kis mennyország érkezett. Egy kicsit megfeledkeztünk a test kínjairól, a nehézségek súlyai, ha csak egy pillanatra is, de elhagyták a vállunkat. A gyerekek ebben a tehermentesítésben zseniálisak!

Ezt a népi játékot a kórház két helyszínén adták elő, mindenhol nagy tömeg és hangos taps jutalmazta őket. Az előadás előtt angyalok járták körbe és hívogatták csengőszóval a betegeket, az előadás végén pedig önkéntesek ajándékoztak apró, de hétköznapi kincseket, használati tárgyakat és finomságokat azoknak, aki ezeket az ajándékokat elfogadta.Hálás köszönettel tartozunk sokaknak azért, hogy ez az idei ünnepség is megvalósulhatott:

• Elsasser Hajnal osztályfőnöknek, aki megszervezte, hogy az osztálya el tudjon jönni
  • Bálint Orsolya és Benderné Jelinek Eszter tanárnőknek az előadás magas szintű minőségéért
  • A Hyginett Kft. Procter & Gamble Csömör képviselőjének, Burillák Krisztinának, a nagylelkű tisztálkodási adományért, mellyel nagyon sok beteg ember fizikai komfortérzetét is megtámogatták
  • Minden osztály főnővéreinek és dolgozóinak a támogatásért, a sok segítségért, hogy a betegek oda tudjanak jönni és részt tudjanak venni a műsoron
  • Hanákné Évának, az élelmezési osztály vezetőjének és kollégáinak a bőséges szeretetvendégségért, mellyel a gyerekeket elhalmozták
  • A kórház biztonsági dolgozóinak, akik több területen is megtámogatták ezekben a napokban a munkánkat
  • Artúr atyának és az önkénteseinknek a teljes háttér munkáért
  • Végül, de nem utolsó sorban a Jóistennek, aki a legnehezebb időszakban is bőséges energiákkal halmoz el mindannyiunkat, hogy a betegeket szolgálni tudjuk a legínségesebb időkben is, hiszen:

“Olyan jó néha angyalt lesni
s angyalt lesve a csillagok közt
Isten szekerét megkeresni.