Krisztus a kórházban is király
2019. november 24.

Prohászka Ottokár püspök „Hiszek a szeretet végső győzelmében” gondolata a kórházi fájdalmak között nagyon reményteli, keresztényként erőforrásként értelmezhető.

Krisztus király ünnepét megelőző szombaton, november 23-án, a Kórházlelkészi Szolgálat közreműködésével a Pest Megyei Flór Ferenc Megyei Kórház is csatlakozott az 52. Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszust előkészítő világméretű szentségimádáshoz. Ez annyit jelent, hogy a kistarcsai kórházban, a betegekkel és a dolgozókkal igencsak egy királyi országban jártunk: a szokásos szombati szentmise után mi is bekapcsolódtunk ebbe a szentségimádásba, hogy meglássuk s megtapasztaljuk Jézust, a „láthatatlan Isten képmását”.

A szentmisét dr. Faragó Artúr kórházlelkész végezte, aki kórházi környezetűre formált szentbeszédében kifejtette, hogy kivétel nélkül mindenkinek szívátültetésre lenne szüksége: Jézus szívét jó lenne mindenkibe átültetni. Ezzel a krisztusi szívvel lenne jó gondolkodunk s éreznünk, hogy igazán boldogok lehessünk, és teljes életet élhessünk. Krisztus Király országa már itt a földön is megvalósulhat: , ha Jézus szívével éljük a mindennapjainkat és a betegségből is általa próbálunk gyógyulni. "Mert az Isten országa köztetek van." (Lk17,21)

A szentmise utáni szentségimádásban hatalmas erőt adott mindannyiunknak az a tudat, hogy a mai napon szerte a világon több tízezren ugyanúgy imádkoznak az Oltáriszentség előtt, mint mi. Jó érzés volt a “Nagy Krisztusi Közösség” tagja lenni, akárcsak egy óra hosszában is. A monstranciánkba egy megtört ostya darab került, a szentmise nagy ostyájának egy kis darabja, ezzel is szimbolizálva a kórházi kiszolgáltatottságot, a mély fájdalmakat.

Sillye Jenő jól ismert dalával kívánunk mindenkinek egy krisztusi lelkülettel átitatott készülődést, hogy karácsonykor, amikor Krisztus emberként érkezik közénk, királyként üdvözölhessük és szívvel-lélekkel örülhessünk Neki! Mert azért jön közénk, hogy minden rossztól megoltalmazzon minket, mert Ő egy ilyen király!

Szabóné Szekeres Ildikó és Bálint Brigitta lelkigondozók

ma is él, köztünk jár.
Országát ne keresd
térképeid felett.

Hintója sose volt,
mindig csak gyalogolt,
szolgákat nem akart,
szolgálni Õ akart.

Volt egyszer egy király,
földre jött, közénk állt.
Mindenkit szeretett,
senkit meg nem vetett.