Újmise az irgalmasrendi kápolnában
2019. június 26.

2019. június 25-én, kedden a Váci Irgalmasrendi Kórház kápolnájában tartotta egyik újmiséjét Bógár Zsolt, a váci egyházmegye frissen szentelt papja. Zsolt atya szolgálatunknál végezte kórházi gyakorlatát néhány éve, ezen ismeretség alapján is hívták meg a lelkigondozók az újmise megtartására. A váci lelkigondozók, önkéntesek, a kórház betegei, ismerősök, barátok és kórházi dolgozók vettek részt az ünnepi szentmisén, melynek zenei szolgálatát önkénteseink végezték. A szentmise végén mindenki újmisés áldásban részesült, majd egy kis szeretetvendégség következett.

Zsolt atya írta számunkra: A kórház az a hely, ahol azoknak kell elvinni az üdvösséget, akik már nem tudnak utána járni. Az egyházmegyei kórházlelkészség vezetője és munkatársai embert próbáló szolgálatot végeznek. Abban a világban, ahol az emberi kapcsolatok elhalványulnak, mindenki rohan és éli a maga világát, különösen is fontos azokkal együtt lenni, akik nem tapasztalják meg az otthon szeretetét. Kispaptestvéreimmel együtt számtalan kegyelmi ajándékot kaphattam az elmúlt hét szolgálatában. A kedden bemutatott újmisén együtt ünnepeltünk Artúr atyával, a lelkigondozó munkatársakkal és a betegekkel. Örömmel tölt el a szolgálatuk és arra buzdít, hogy erőteljesen hordozzam őket imáimban azért, hogy e nehéz szolgálat sok-sok embernek áldássá válhasson. Kérem testvéreim imáit es jószándékát, hogy keressék fel a lelkészséget és önkéntes beteglátogatóként vegyenek részt e nemes és Istennek tetsző szolgálatban. Életükre es szolgálatukra újmisés papságom által Isten bőséges áldását kérem és kívánom!