Bíztató kis idézetek a betegeknek
2019. június 19.

Ma délután is szép számmal összegyűltünk a Jávorszky Ödön Kórház rehabilitációs osztályán, zenés áhítatunkra. A pünkösdi ünnepnapok alkalmával megélt örömeinket szerettük volna továbbadni betegeinknek.

A betegség, a fájdalom, a kiszolgáltatottság sokszor türelmetlenné, békétlenné teszi az embert. Ezért kértük a Szentlelket, hogy árassza el a gyógyulásra várókat bőségesen gyümölcseivel, a békességgel és a türelemmel különösen is, hogy könnyebben tudják viselni szenvedéseiket, meg tudjanak békélni a helyzetükkel.

Bízunk benne, hogy az elhangzott imákkal, versekkel, a felcsendülő dalokkal, a gitárzenével; a frissen szedett levendulával és a bíztató kis idézetekkel, amiket magukkal vihettek a kórtermeikbe, most is lelki békét, megnyugvást, reményt, erőt tudtunk közvetíteni.

Karl Rahner:
Hiszek a Szentlélekben

Hiszem, hogy megszabadít előítéleteimtől.
Hiszem, hogy megváltoztatja szokásaimat.
Hiszem, hogy legyőzi közömbösségemet.
Hiszem, hogy szeretettel tölti el lelkemet.
Hiszem, hogy megállít a rossz előtt.
Hiszem, hogy felbátorít a jóra.
Hiszem, hogy legyőzi szomorúságomat.
Hiszem, hogy szeretettel tölt el Isten igéje iránt.
Hiszem, hogy elveszi kicsinyhitűségemet.
Hiszem, hogy megerősít szenvedésemben.
Hiszem, hogy áthatja egész lényemet.

Karl Rahner (1904-1984) katolikus teológus imája