Tudsz-e mellém állni fojtogató csendben
2019. április 3.

A nagyböjti időszak a bűnbánatnak, a tisztulásnak, a megtérésnek az ideje. Ebben a negyven napos előkészületi időszakban alkalom nyílik a lemondásra, a hitben való elmélyülésre és a kiengesztelődésre, hogy méltóképp felkészülhessünk Jézus Krisztus feltámadására, a Húsvétra.

Ebben segítenek minket a lelkigyakorlatos alkalmak. Kórházba került testvéreinknek azonban nehezebb az ünnepre való ráhangolódás, a lelki építkezés. Azért gyűltünk össze április 3-án, szerdán a váci Jávorszky Ödön Kórház rehabilitációs osztályán, hogy ebben a lelki ráhangolódásban segítsük azokat a betegeket, akik elfogadták meghívásunkat nagyböjti zenés áhítatunkra.

Együtt elmélkedhettek hitről, szeretetről, bizalomról, megbocsájtásról… Valamint magukkal vihették Szent-Gály Kata Keresztúton című versének kérdéseit, és a kórterem csendes magányában tovább gondolkodhattak róla.

Bízunk benne, hogy a gitárzene, a szép énekek, a megható, mély gondolatok segítették a résztvevőket az elmélyülésben.

Áldott nagyböjti készülődést kívánnak a váci kórházak lelkigondozói!

Szent-Gály Kata: Keresztúton

Tudsz-e úgy szeretni, ahogy én szerettem…?
Reszketni, remegni az Olajfa-kertben…?
Elhagyatva lenni, egyedül a bűnnel…?