Sillye Keresztút és fogadalomtétel a kórházkápolnában
2019. március 24.

Márc. 23-án, a délutáni szentmise után a váci lelkigondozók, önkéntes beteglátogatók és a többi érdeklődő nagyböjti lelkigyakorlatként Sillye Jenő és Kovács Gábor "Keresztút" c. művét hallgathatta meg a Váci Irgalmasrendi Kórház kápolnájában. Sillye Jenő, Borka Zsolt és barátaik kísértek minket az Üdvözítő fájdalmas útján.

A Keresztút c. oratórium 42 éve, 1977-ben született meg. A stációikhoz tartozó szövegeket Kovács Gábor atya egyenként küldte el, amelyekhez Sillye Jenő komponálta a zenét. Varjú Imre atya meghívására először Borsosberényben adták elő a mű elkészült részeit. A szonett koszorú egyes részeit Darvas Iván mondta a zsúfolásig megtelt templomban. A teljes Keresztutat 1978-ban a Szent István-bazilikában adták elő. Azóta országszerte számos közösség énekli az oratóriumot.

Önkéntes beteglátogatóink közül kettő, Horváth Margit és Zemeny-Zöllei Magdolna, ezen az ünnepi alkalmon tett fogadalmat.

A közös ünneplést közös vendégeskedés, beszélgetés követte.

Köszönet az előadóknak, a szervezőknek, a vendéglátóknak!

A keresztút egy nagyon jó összeállítása itt található. (A képekre kattintva az aktuális rész hallgatható meg.)

Két kis videónk itt található.