Dicsérjük a Jézust, mert megérdemli!
2018. december 14.

Szólt a Gödöllői Premontrei Gimnázium 5.a osztályos diákok ajkán a népi betlehemes refrénje Szent Luca napján délután Kistarcsán, a Pest Megyei Flór Ferenc Kórházban. A kisdiákok két helyen adták elő betlehemes játékukat, a nagy épület 6. emeletén és a kis épület 2. emeleti aulájában. Erre a két helyszínre vártuk és segítettük a betegeket az odajutásban a kórház mind a nyolcszáznegyven ágyáról.

Mindkét épületben minden osztályon az önkéntesek csengőt rázó „kis angyalokkal” hívogatták a betegeket erre az alkalomra.  Karácsonyi szentképet is ajándékoztak azoknak is, akik nem tud felkelni, hogy ők is részesedjenek az örömben. Az előadások előkészített helyszínén gitáros, fuvolás zenéléssel vártuk a betegeket, zenés hangulattal is segítve a várakozást.

A népi betlehemes játékban komoly, mély gondolatok és nevetésre okot adó, tréfás bemondások is elhangzottak, így a betegek hol elérzékenyülve, hol pedig nevetve reagáltak az előadásra. Csupa szívvel figyelték a gyerekek játékát, együtt lélegezve velük. Látszott, hogy a gyermek szereplők nagy örömet okoztak a kórházban gyógyuló betegeknek a jelenlétükkel, játékukkal. Erre a kis időre nem gondoltak a betegségükre.

Az előadás végén minden résztvevő egy gyerekrajzot és szaloncukrot kapott ajándékba.

Köszönetünket fejezzük ki:

• a kórház vezetőségének, akik támogatták és segítették, hogy a betegek ebben az élményben részesülhessenek
  • a kórházlelkészi szolgálat vezetőjének és önkénteseinek a sok-sok segítségért
  • Lambert Attilának és Máthé Dórának, az előadás előtti zenélésért
  • a felkészítő pedagógusoknak, Bálint Orsolya tanárnőnek, Hámori Anett osztályfőnöknek
  • a gyermekeket szállító és kísérő szülőknek, nagyszülőknek
  • nem utolsó sorban az 5.a osztály tanulóinak, akik nagyon kedves perceket szereztek, ezzel a betegeknek, mellyel gyógyulásukat, hazajutásukat is elősegítették

Derűs hit tűnt malasztját
Könnyezve keresem.