Adventindítás a Szent Családdal a kistarcsai kórházban
2018. december 3.

Újra eltelt egy év, ismét elközelgett az adventi időszak, amikor lehetőségünk van elcsöndesedni és elindulni a születés felé vezető úton.

A kistarcsai kórházban szombaton délelőtt szentmise keretében meggyújtottuk az első gyertyát, meglátogattuk a rászoruló betegeket és ezt követően a mogyoródi plébános, Tóth József Miklós atya a betlehemesünket meg is áldotta: imádkoztunk azért, hogy aki előtte elhalad, aki egy kicsit megáll, arra áradjon ki a betlehemei Szent Család békéje és nyugalma.

Idei évtől két barikával, egy csacsival és egy őzikével bővült a szokásos betlehemesünk, mely adományt dr. Sipos Bernadett ügyvédnőnek és családjának ezúton is hálásan köszönünk.

Az alábbi ima mindenki számára olvasható az istálló frontján és hamarosan az „elvihető” megoldása is megszületik, hogy akik szeretnék, azok az otthonaikban is olvasgathassák:

Kisded Jézus!

A Boldogságos Szűzanya és Szent József pártfogását is kérjük:
Legyen a mi családunk is, mint a názáreti Szent Család a hit,
a szeretet, az ima, a becsületesség, a munka, a rend,
az egyetértés és a béke otthona!
Neked ajánljuk, Jézusunk, családi életünk minden megpróbáltatását,
minden örömét, minden eseményét.
Bizalommal kérünk, áraszd áldásodat a család minden tagjára:
az ittlévőkre, a távollévőkre és az elhunytakra!
Tartsd meg egységben és hűségben a házastársakat!
Védelmezd a gyermeküket váró édesanyákat és születendő gyermekeiket!
Oltalmazd a kisgyermekek első lépteit, az iskolás gyermekeket, az egész ifjúságot!
Légy a betegek ereje, az idős, elhagyatott emberek támasza, az özvegyek gondviselője, az árvák atyja!
Őrködjél minden családban a betegek és a haldoklók mellett!
Engedd, hogy mennyei otthonodban mindegyikünk megtalálja az egész családot
és örökre együtt legyünk a te Szentséges Szívedben!
Ámen.

Mindenkinek áldásos adventi készülődést kívánunk!
a lelkigondozók és az önkéntesek