Szentmise és szentségimádás Ludányhalásziban
2018. szeptember 28.

A ludányhalászi Ipolypart Otthon lakóival és dolgozóival szeptember 24-én, délután, az intézet melletti Szent András apostol plébániatemplomban gyűltünk össze. A falu lakóival közösen részt vettünk a szentmisén. Dr. Mike Róbert, a falu plébánosa szentbeszédében Szt. Gellért életét ismertette.

A szentmise után szentségimádás vette kezdetét, a templom csendjében időztünk, s a csendet taizé-i dallamok váltották.

Koplányi János, az Intézmény lelkigondozója, a foglalkoztatós nővérekkel együtt, kis asztalon mécseseket helyeztek el. Elmerülhettünk az Oltáriszentségben, s a gyertyák tekintetet vonzó, melegséget sugárzó fényében. Számomra megindító volt, hogy a lakók mennyire fegyelmezetten, csendben, figyelmesen, énekelve tudtak jelen lenni. Különböző élethelyzetekből érkeztünk, de Isten előtt egyek lettünk. Családias meleg, az „otthon” érzése, s János „reakcióját” idézve: „Uram jó nekünk itt lennünk”– ezekkel a szavakkal tudnám kifejezni, az együtt eltöltött drága időt! Köszönet és hála!

Szitáné Andi, lelkigondozó

Ima a Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszusért

Mennyei Atyánk, minden élet forrása!
Küldd el Szentlelkedet,
hogy az önmagát értünk feláldozó
s az Oltáriszentségben velünk levő Krisztust
felismerjük és egyre jobban szeressük!
Ő Urunk és Mesterünk, barátunk és táplálékunk,
orvosunk és békességünk.
Adj bátorságot, hogy az ő erejét és örömét
elvigyük minden emberhez!
Add, hogy a készület ideje
és az Eucharisztikus Kongresszus ünneplése
egész hívő közösségünk, fővárosunk, népünk,
Európa és a világ lelki megújulására szolgáljon!
Ámen