Sebastian atya a Szt. Lázár Kórházban
2018. július 19.

A Keresztény Értelmiségiek Szövetségének meghívására 2018. július 18-án kórházi kápolnánk vendége volt Benvin Sebastian Madassery verbita szerzetes. 15 órára zsúfolásig megtelt a kápolnánk. A szentmisét Sebastian atya mutatta be Szent Hedvig tiszteletére, a jelenlévők és kórházunk betegeinek imaszándékaira. Kiemelte Szent Hedvig példás életét, és az ő égi közbenjárást kérte a jelenlévőkre és családjaikra. A szentmisén jelen volt még Varga András atya, aki a szentmise előtt gyóntatott, majd együtt misézett Sebastian atyával. A betegágyaknál a szentségek kiszolgáltatását Faragó Artúr kórházlelkész atya végezte. A szentmise után előadást hallgathattunk a „A fejsze a fa gyökerén van” címmel, majd pedig a „Belső gerinc" című nemrég megjelent könyvéről beszélgethettünk Sebastian atyával. Igazán mély lelki érzéseket mozgatott meg mindannyiunknál az atya előadása, kiemelve a szülök, nagyszülők felelősségét a gyermekek, az unokák, a jövő nemzedéke hitbéli nevelése terén. Kihangsúlyozta az öröm, a hála, a derű szerepét, amelyek szebbé tehetik a mindennapjainkat, és oly kevesen élnek vele, különösen itt, a kórház falai között. A tartalmas és színes délutánunkat szerény agapéval zártuk, ahol finom teával és az önkéntes beteglátogatók süteményeivel is megvendégeltük a jelenlévőket. Hála és köszönet a Jóistennek az együttlétért, a szolgálatokért a jelenlévő betegek nevében is, akik hálás szívvel tértek vissza az osztályokra, a kórtermekre. Talán kicsit megszínesedett, örömtelibb is lett a délutánjuk, melyet egy rövid sétával zártunk kórházunk csodás kertjében, megcsodálva a rózsakertet és a mesés hortenziákat is. Isten áldása kísérje mindazokat, akik hozzájárultak e szép nap megszervezéséhez és megvalósításához!

Ocsovainé Zsélyi Rita
lelkigondozó