Keresztút és fogadalom Hatvanban
2018. március 22.

Március 21-én a Szent Adalbert templomban gyülekeztek a hatvani önkéntes beteglátogatók, hogy ott Faragó Artúr egyházmegyei kórházlelkész atyával és a helyi lelkigondozóval keresztutat imádkozzanak. Kértük Isten kegyelmét a betegeknek, hogy legyen erejük Krisztus példáját követve a szenvedés elviseléséhez és saját magunknak is a szolgálatunk végzéséhez. Imádságunkba néhány plébániai hívő is bekapcsolódott.

A keresztút imádkozása után szép napsütésben sétáltunk vissza a kórházhoz, ahol a lelkigondozói irodában új önkéntes beteglátogatónk tett ígéretet, hogy szolgálatát Isten segítségével mindenkor a betegek méltóságának megőrzésével, titkaik megtartásával végzi, a gyógyításban résztvevő munkatársait tiszteli és becsüli, s ismereteit a betegek érdekében folyamatosan gyarapítja.

Az ígérettétel után az új és régi önkéntesek kölcsönösen bemutatkoztak egymásnak, megosztva kit mi vezérelt arra, hogy beteglátogató legyen, s mi tartja meg a szolgálatban.

Egyik önkéntes szavait idézve „nagyon szép lelki élménnyel”, hitünkben megerősödve zártuk a délutánt.

Hatvani önkéntes