Karácsonyi varázslat Hatvanban
2017. december 22.

December 18-án délután nagy volt a készülődés a hatvani Albert Schweitzer Kórház ápolási osztályán. A betegek izgatottan várták az Újhatvani Római Katolikus Általános Iskola diákjait, akik Zsigerné Majer Zsuzsanna tanárnő vezetésével érkeztek, hogy betlehemes játékukkal megörvendeztessék az időseket. Előadásukkal és csengő hangjukkal igazi karácsonyt varázsoltak a kórházba. Énekük elkápráztatta a betegeket, s némelyikük szívesen dúdolta velük együtt az ismert dallamokat.

22-e délelőttjén pedig az önkéntes beteglátogatók maroknyi csapatával a többi kórházi osztály betegeit látogattuk végig, hogy verssel, énekkel kívánjunk mielőbbi gyógyulást és áldott ünnepeket. Köszöntöttük természetesen aznap dolgozó orvosokat, nővéreket is. A korábbi évekhez hasonlóan idén is mi magunk is meghatódtunk látva egy-egy beteg elérzékenyülését. Öröm töltötte el azon önkéntesek szívét, akik a szülészeten köszöntötték a kismamákat, s boldogan számoltak be róla, hogy hál’Istennek sokakat köszönthettek. Elmondhatjuk, hogy idén is sikerült, ha csak pár percre is feledtetnünk a betegség fájdalmait, s karácsonyt varázsolni a kórtermekbe.

Brazda Judit, lelkigondozó