Mindnyájunkat meghívott magához
2017. november 2.

Október utolsó napján Ludányhalásziban, az Ipolypart Ápoló Gondozó Otthon és Rehabilitációs Intézetben Dr. Faragó Artúr egyházmegyei kórházlelkész mutatott be szentmisét az intézet elhunyt dolgozóiért és lakóiért. A szentmisén Szitáné Andi, balassagyarmati lelkigondozó és a lakók kis kórusa vezette az éneklést. A szentbeszédben Artúr atya közvetlen módon beszélt arról, hogy a Mennyei Atya házában sok hely van. Szeretteink és egykor mi is ennek részesei lehetünk, mindnyájunkat meghívott magához, mindnyájunknak otthont készít. A reményteljes vigasztaló szavak érthető nyelven jutottak el minden lakóhoz.

A szentmise végén együtt kivonultunk a kertbe, ahol egy új emlékhely készült. Egy keresztet állítottak fel, hogy ott lehessen emlékezni az intézet néhai lakóira és dolgozóira. A felállított kereszt megáldása után együtt énekeltük: „Jézusomnak szívén megnyugodni jó”

Koplányi János, lelkigondozó