Karácsonyi köszöntés a hatvani kórházban
2013. december 23.

A hatvani Albert Schweitzer Kórházban dec. 23-án délelőtt - létszámban kicsit megfogyatkozva (a betegség önkénteseinket semkímélte) - indultunk el, hogy bekopogva minden kórterembe verssel és közös énekléssel köszöntsük a betegeket. Mindenhol szeretettel fogadtak bennünket. Számunkra is nagy ajándék volt látni az örömöt a betegek, nővérek arcán, megtapasztalni, hogy a beszélni nem tudó beteg is azzal az 1-2 szótaggal, amit ki tud mondani, végig énekli velünk a karácsonyi éneket. Volt olyan kórterem, ahol verset kaptunk viszont ajándékként. "Úgy érzem sikerült minden kórterembe bevarázsolni a közelgő karácsonyi ünnep örömét." - fogalmazta meg egyik önkéntes beteglátogató, s azt gondolom valóban így történt.
Áldott, örömteli ünnepeket kívánok mindenkinek!
Brazda Judit
kórházi lelkigondozó