Hálaadással a szolgálatért, Szentírás vasárnapja előtt
2017. szeptember 21.

„Ez a könyv a könyvek könyve.
Szegény ember drága gyöngye.
Égi harmat lankadtaknak,
Világosság földi vaknak.
Bölcsességnek arany útja:
Boldog, aki rátalál!
Szomjas lelkek forrás-kútja,
Hol pohárral Krisztus áll.”

Őszi első önkéntes találkozónkon hálát adtunk a nyár kegyelmeiért, a szolgálatért, a találkozásokért és Artúr atyáért, a szolgálat vezetőjéért. Az együttlétünkön megemlékeztünk egykori önkéntes társainkról, az otthonlévő beteg és gondokkal küzdő testvéreinkről is. A találkozónk végén a szentírás vasárnapja elé Gárdonyi Géza: Írás a Bibliába és Mészáros Sándor: Könyvek könyve című költeményének néhány sorával kívántunk egymásnak áldott és gyümölcsöző szolgálatot! Erőt merítve a Szentírásból és az ima erejéből, hogy a Szentírás olvasása és tanulmányozása, s a benne foglalt isteni igazságok lelki életünk és szolgálatunk megerősítői legyenek. A közös megosztásokon túl gondjainkat és aggodalmainkat, betegeinket is az Úr elé vittük a hálaadó szentmisénken, melyet Csák András atya mutatott be. Hálatelt szívvel imádkoztunk betegeinkért, a szolgálatért, egymásért!

„Van egy drága könyvünk,
Boldog, ki forgatja,
Mert megszentelt annak
Minden sora, lapja.