Engeded, hogy szeressenek, és szeretsz, ha engedik
2017. szeptember 12.

Szeptember elején katolikus kórházi nyitó szentmisén emlékeztek meg a szolnoki MÁV Kórház és Rendelőintézet intézményében a tavaly szeptemberben szentté avatott Teréz anyáról, az ő liturgikus emléknapjának, vagyis égi születésnapjának évfordulója, szeptember 5., emlékére, mivel nemcsak a hívők és a betegek, de az egészségügyi és szociális vonalon dolgozók körében is igen népszerűvé vált már életében is. Halála után a szentté avatását követően a kórház imaszobája is éppen ezért kapta Kalkuttai Szent Teréz tiszteletére a Teréz szoba nevet, ahol az elcsöndesedést és elvonulást igénylő betegek és hozzátartozóik, de akár az intézmény dolgozói is spirituális térre találhatnak a kórházon belül.

Köszönet az emlékezés és a tisztelet jegyében hozott és a Teréz szobába szánt virágokért és az apró kis őszi dekorációkért is, ahogy a kórházlelkész Artúr atya által tartott kórházi misére lejövő betegek lelkiségéért is.

A bent fekvők által kedvelt kórházi idézetgyűjteményből talán az itt közzé tett Teréz anyás gondolat volt az, aminek a jegyében a legtöbb lelkigondozói beszélgetés lezajlott már az idei ősz elejei időszakban is, melynek gondolatisága több szempontból megfogta a hívőket és a nemhívőket egyaránt.

"Szeretet, ha meghallgatod a másik embert,
és nem ítéled el tetteiért.

Szeretet, ha meg tudsz bocsátani,
és akkor is szereted, ha vétkezett.

Szeretet, ha nem láncolod magadhoz, ha úgy dönt,
elengeded és azt kívánod, boldog legyen.

Szeretet, ha egy ismeretlent átölelsz,
és segítesz, ha rászorul.

Szeretet, ha békén hagyod, és nem tukmálod rá magad,
sem az elveid. Ha magányt akar, békén hagyod.

Szeretet, ha nem segítesz,
ha nem erre vágyik... Csak felajánlod.

Szeretet, ha engeded, hogy szeressenek,
és szeretsz, ha engedik... "

Kegyelmekben gazdag és derűs szolgálatot kívánunk ezután is a kórházban tartózkodók segítőinek:

a szolnoki MÁV Kórház lelkigondozója és az itt szolgáló önkéntes beteglátogatók csapata