Váci önkéntesek a medvék otthonában
2017. július 13.

Önkéntes beteglátogatók csapatépítő lelki napja

2017. július 11-én, kedden 15 önkéntes váci beteglátogató és lelkigondozó (a másik fele, sajnos hiányzott), vezetőnk, Dr. Faragó Artúr kíséretében elindult egy testet-lelket felüdítő kirándulásra, Veresegyházára.

A reggelt Veresegyházán, egy nemrégiben felszentelt templom megtekintésével indítottuk, ahol a körbe kalauzolás után egy mise zárta programunk ezen részét, Artúr atya celebrálásával.

Mind a templom, mind az a csodálatos, rendezett környezet, ami körülveszi, a lelkünket több szempontból is felüdítette, megnyugtatta. Maga a panoráma, amit a templomtoronyból láthattunk is ilyen hatással volt ránk, mely egy-egy tériszonnyal küzdő társunknak is, kinek/kiknek kihívás volt megmászni a tornyba vezető lépcsőket, de leküzdötték.

Másrészt az emberi összefogás, a munka értékének megbecsülése is jó hatással van a lélekre, s ennek ékes példáját tapasztalhattuk meg ezen a helyen, szobrászok, civilek, szakemberek közös munkájaként, egy közösségért, egy templomért.

Az esztétikum, mint olyan a templom valamennyi szegletében jelen van, a szobroktól, a bútorokig mindenhol. Fölösleges, kihasználatlan térrel nem találkoztunk.

A nap további részében testünket is megmozgattuk a Medve-parkban, ahol az állatok megtekintése mellett egy kis beszélgetésre, sétára is adódott lehetőség, hisz néhányunk csupán a havi önkéntes összejövetelek alkalmával találkozik a többiekkel, így közelebbről van, akivel nem is kerülünk kapcsolatba, egymásról szinte semmit nem tudunk. Erre kiváló lehetőség volt ez pár óra.

A macik a mézet, mi pedig a finom ebédünket fogyasztottuk el jó hangulatban, a Medve-park területén található étteremben, lezárásaként ennek a minden szempontból hasznos és értékes napnak.

Kollár Noémi
önkéntes beteglátogató

Adj időt a gondolatnak –
Erőd forrása ez.
Adj időt az imának –
A legnagyobb erő a Földön ez.
Adj időt a mosolynak –
A lélek zenéje ez.

Adj időt a játéknak –
Az örök ifjúság titka ez.
Adj időt a szeretetnek
s légy szeretett –
Isten adománya ez.
Adj időt az adakozásnak –
Önzésre nem juthat idő.

Adj időt az olvasásnak –
A bölcsesség kútja ez.
Adj időt a barátságnak –
A boldogság útja ez.
Adj időt a munkának –
A siker ára ez.

Adj időt a szeretetnek
A Mennyek kulcsa ez.

A csend gyümölcse az ima.
Az ima gyümölcse a hit.
A hit gyümölcse a szeretet.
A szeretet gyümölcse a béke.

Teréz anya