Kórházi karácsony Balassagyarmaton
2013. december 19.

A nógrádsipeki keresztény iskola diákjai, két osztályon adták elő karácsonyi ünnepi műsorukat. Betlehemes játékuk, a szép hangjuk, bejárt minden zeg-zugot, megfiatalodtak és kiengedtek a szívek. Mindkét krónikus osztályon nagy szeretettel fogadták őket, és a kis ajándékot, amit készítettek erre az alkalomra. Az egyik osztályon egy idős néni a legvégén elmondott egy nagyon szép karácsonyi köszöntőt, ő ezzel ajándékozott meg bennünket! Közösen énekeltünk, előkerültek a finom szaloncukrok, a könnycseppek mellett a boldogság és a melegség jellemezte a délutánunkat. Az önkéntes beteglátogatókkal közösen jártuk végig az osztályokat és adtuk tovább, amit a nógrádsipeki diákok, és a balassagyarmati Dózsa iskola hittanos tanulói készítettek. Volt olyan osztály, ahol az egyik beteg végig kísért bennünket szobáról szobára és ő is énekelve ünnepelt, de a dolgozók is nagy szeretettel fogadtak bennünket, s ha tehették ők is velünk énekeltek a kórtermekben. Megváltozott a hangulat, a betegség a fájdalom szobái megteltek melegséggel, gyengédséggel, emlékekkel, figyelmességgel s a bánat könnyei mellett az öröm könnyei is megjelentek. Hála legyen az Istennek ezért a csodáért, amit nehéz szavakba önteni, hála Neki, mert velünk van, ahogyan azt megígérte!

Ez úton szeretnénk megköszönni, mindazok (igazgatónő, hitoktatók, de a gyerekek, szülők, dolgozók) munkáját, akik lehetővé tették, hogy a kórházba beköltözhessen az ünnep hangulata. Isten áldása legyen az ápoló gondoskodó kezeken, a betegeknek sok türelmet, a hozzátartozóknak sok erőt! Békesség a földön az embernek!

Mindent Isten nagyobb dicsőségére!

A kórház lelkigondozói.