Akadályok is lehetnének, de ma ünnep van
2017. február 8.

Február másodika, ködös reggel, bokáig érő latyakos hó, csúszós járdák. Akadályok is lehetnének, de ma ünnep van, Gyertyaszentelő Boldogasszony napja, s ezen a napon a ludányhalászi otthon lakói és dolgozói szentmisére készülődnek. Az intézet lelkigondozója Koplányi János előzékenyen fogad, s a nővérek is ismerősként, szeretettel üdvözölnek. Kedves vendéglátók, mert alig érkezünk meg, máris kerülnek elő az üdítők, s a finom sós és házi édes sütemények. A lakók többsége ismerős a kórházból, ahol rendszerint találkozom velük, s ilyenkor nagyon megörülünk egymásnak, s közvetítő is lehetek, mert küldetnek a jókívánságok Ludányból, Balassagyarmatra az ismerős dolgozóknak, volt betegtársaknak. Az egyik kedves lakó felajánlja segítségét az éneklésben, örömmel veszem, megbeszéljük, mi hangozzon el a misén. Megérkezik Faragó Artúr atya, kis megbeszélés egyeztetés után kezdődik is az ünnepi mise. Sokan várakoznak a hármas osztályon, lakók s dolgozók egyaránt. Az evangélium után a betegek kenetének kiszolgálása következik, a nővérek segítenek, irányítják a lakókat, ki mit tegyen, hova álljon, elkél a segítség.

Mindig elgondolkodom azon, mennyire megváltoznak az emberek, amikor szentségekben, áldásokban részesülnek. Ma is itt van közöttünk, ahogyan ígérte, a világ végéig. Istennek hála!

Szitáné Andi, lelkigondozó