A szenvedés megértése - ökumenikus konferencia Vácon
2016. október 15.

2016. október 15-én, Vácon ökumenikus kórházlelkészi konferenciát tartottunk, amelyre a lelkigondozókat és a beteglátogató önkénteseket is hívtuk.

Előadónk volt Németh Zoltán, a Magyarországi Evangélikus Egyház Gyülekezeti és Missziói Osztály vezetője, Gecse Attila, református kórházlelkész és Török Csaba teológus, az Esztergomi Hittudományi Főiskola tanára.

Az előadásokat követő közös ebéd után műhelyekben dolgoztuk fel a hallottakat különféle szimbólumok segítségével (mérleg, törött cserépedény, kút és színek a szenvedésről).

A műhelymunkák összefoglalásával, beszámolókkal zártuk napunkat.

Köszönet a szervezőnek, Kalocsa Zsuzsanna evangélikus lelkésznőnek és minden résztvevőnek!

A Magyar Kurír részletes tudósítása itt olvasható