A KatTárson titokban
2013. szeptember 20.

A KatTárson titokban

Nem hívtak minket, mégis befurakodtunk a sátrak tengerébe, hogy jelezzük: a betegek is a társadalom részei!

Izgalmas és színes programok gazdag tára várta a Magyar Nemzeti Múzeum kertjébe látogatókat. Magyarországon először rendezték meg a Katolikus Társadalmi Napokat, szeptember 20-22. között, amely szociális, gazdasági, vallási, etikai és kulturális kérdéseket egyaránt körbejárt. Kerekasztal-beszélgetések, előadások, koncertek, családi játékok és valódi fesztiválhangulat adták a keretét a KATTÁRS közel három napjának, amelynek kiemelt célja az Egyház válaszainak bemutatása a társadalom aktuális problémáira.

Ebben a színes kavalkádban vettünk részt, vendégként, hiszen sokan úgy gondolták, hogy a kórházpasztoráció és a betegekkel való foglalkozás nem igazán része az Egyház társadalomban való részvételének. Miért? A beteg, mint mindig, kirekesztett a társadalomból?

Vendéglátónk a Katolikus Karitász volt. Váci csoportjának sátra szélén kaptunk helyet és szólítottuk meg az arra járókat.